30. Yıl - Moda Değil, Gelenek

Ticaret hayatına Samsunda 1970 yılında kuyumculuk mesleği ile başlayan Gülhan ailesi 1993 yılında içerisinde akaryakıt istasyonu ve kafeterya bulunan Gülhan tesisleri isimli işyerini açmıştır. Elf Fastfood ismi ile 50 kişilik salonu ve 10 çalışanı ile fast food tarzında hizmet veren kafeterya bölümü kısa zaman içerisinde Samsun’un en çok tercih edilen yeme içme mekânlarından biri haline gelmiştir. Samsun halkının gösterdiği yoğun ilgi karşısında birkaç yıl içerisinde işletmede hem mimari hem de menü içeriği bakımından büyük değişiklikler yapılmıştır.

1997 yılına gelindiğinde büyütülen ve yenilenen kışlık salonu ve yazlık bahçesi ile 300 kişi kapasiteli bir restoran haline gelmiştir. 250 m2 mutfakta 30 çalışanı ile samsun pidesi, ızgara ve kebap çeşitleri, Türk Mutfağı yemekleri, tava yemekleri ile hizmet vermeye başlamıştır. Elf fast food ismi ile bir kafe olarak açılan mekân bu tarih itibariyle Gülhan Restoran ismi ile tam bir restorana dönüşmüştür.

2007 yılında Avrupa Birliği Hibe Destek programı ile ortaklaşa gerçekleştirilen yenileme projesi sonucunda; yazlık bahçe içerisine bir kış bahçesi inşa edilerek yaz kış bahçe içerisinde hizmet verilmeye başlanmış, balo salonu, çocuk oyun alanları revize edilmiş ve özel etkinlikler için toplantı salonu faaliyete geçirilmiştir.

2007’den günümüze devam eden çeşitli yatırımlar ve yenilikler sayesinde bugün Gülhan Restoran 50 çalışanı ve 500 kişi kapasitesi ile bölgenin en ünlü ve en çok tercih edilen yeme içme merkezi haline gelmiştir.

Basında ve Sosyal Medyada Gülhan

Copyright © 2024 gulhan.org All rights reserved.